Jak odbudować zaufanie w związku po zdradzie?

Było pięknie. A potem... Zdradziłem. Zostały zgliszcza i... wzajemna miłość. Jak rozmawiać? Jak odbudować? Gdzie szukać nadziei? Zdrady bywają różne, ale ta była dla mnie wyjątkowo okrutna. Bo popełniłem ją ja, a więc zrobiłem coś, czego w życiu bym się po sobie nie spodziewał. W dodatku ukochanej osobie. Czuję się jakbym popełnił samobójstwo, zabił związek i skrzywdził kobietę życia. I w zasadzie to prawda. Nie żyję, moja dusza umarła, jestem wrakiem człowieka. Nie potrafię sobie wytłumaczyć j

Witam,

Jeśli partnerka chce odbudować związek to najlepiej, by udali się Państwo do psychoterapeuty par. W bezpiecznej atmosferze terapeuta może pomóc w rozpoczęciu pracy nad związkiem, by odbudować zaufanie i szacunek. W toku terapii można również zająć się ważną kwestią komunikacji w związku. W każdym razie, gorąco zachęcam do prób ratowania relacji, która jak widać po opisie jest dla Pana bardzo ważna.

Pozdrowienia.

Proszę pomysleć o poszukaniu pomocy u psychoterapeuty, który pracuje z parami.

Podczas takiej terapii mozna przepracowac problem, wyjasnić sobie wiele, pomóc w pogodzeniu się ze swoim błędem i usłyszeć co czuje i mysli partnerka itd. Czuwać nad tym będzie profesjonalista,

Terapia par to ważna próba ratowania związku, rozpoczęcia odbudowy zaufania i pomoc w ułożeniu sobie relacji z takim bagażem,

Jeśli tylko partnerka się zgodzi bardzo polecam.

Jeśli chodzi o Pana stan, też warto szukać wsparcia u psychoterapeuty na psychoterapii indywidualnej.

Proszę się z tym wszystkim nie mierzyć samemu tylko poszukać pomocy.

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

edyta.szafran@vp.pl