Jak odbyć pierwszy stosunek z dziewicą?

Dzien dobry moje pytanie jest takie ; Czy odbywajac stosunek z dziewica moge jej wkladac calego penisa do pchwy czy mam sie dostowywac do jej reakcji ??? ;) a na ile procent prezerwatywy sa skuteczne ?

Dzień dobry.

Dotarły do mnie dwa Pana posty, zawierające kilka pytań, na które spróbuję udzielić odpowiedzi:
1. "Czy odbywajac stosunek z dziewica moge jej wkladac calego penisa do pchwy czy mam sie dostowywac do jej reakcji ???"
Nie tylko podczas pierwszego stosunku warto dostosowywać się do reakcji partnera/ki, toteż sugerowałbym daleko idącą delikatność i empatię. Z drugiej strony, przerwanie błony dziewiczej wymaga od mężczyzny konsekwentnego zdecydowania - może się bowiem wiązać z bólem u partnerki, który będzie tym krótszy, im bardziej zdecydowany będzie mężczyzna.
Pamiętać jednak trzeba, że przerwanie błony dziewiczej może być trudniejsze w związku z jej specyficzną budową - dlatego warto, by partnerka przed "pierwszym razem" odbyła wizytę u ginekologa.
2. "na ile procent prezerwatywy sa skuteczne ?"
Przyjmuje się, że prezerwatywy są dosyć skutecznym sposobem antykoncepcji, jednakże warto, by równolegle partnerka również zastosowała antykoncepcję "kobiecą" - np. tabletki antykoncepcyjne, które może przepisać ginekolog.
3. "Jak powinien wygadac pierwszy stosunek w zyciu ???"
Nie istnieje jakaś instrukcja "pierwszego razu" - na pewno jednak warto zadbać o jego intymną atmosferę i odpowiednie warunki higieniczne. O tym, jak miałby wyglądać wasz "pierwszy raz" najlepiej porozmawiać z partnerką.

Pozdrawiam.