Jak odchudzić 14-letnią córkę?

Moja córka Ma 14 lat i wazy 58 kg i ma153 cm wzrostu ... pomozcie co ma robic jakie diety jakie cwiczenia ??? Jak sie powstrzymac od slodyczy ?? Nie ma mozliwosci chodzic na silownie ani na basen bo ma za daleko ...wszystkie jej kolezanki maja super figury i chlopacy sie za nimi ogladaja ... a ona ?? Ona im zazdrosci prosze co ma robic ??? Zalezy jej w te 2 miesiece schudnac do wakacji z brzucha najbardziej i pozbyc sie tych boczkow ... prosze pomozcie

Witam, proponuję, aby udała się Pani z córką do specjalisty, który ułoży odpowiedni jadłospis pod względem kaloryczności oraz składników odżywczych. Nie należy podejmować na własną rękę wdrażania diety 1000 kcal, Dukana itp., gdyż są one niedoborowe w podstawowe składniki odżywczy (a organizm Pani córki cały czas się rozwija, rośnie) i stosowane przez dłuższy czas przyczyniają się do powstania problemów zdrowotnych. Na własną rękę może Pani zaprowadzić wraz z córką następujące zmiany w jadłospisie:
- zamienić jasne pieczywo na pełnoziarniste,
- ograniczyć, a nawet zrezygnować z cukru w każdej postaci,
- owoce spożywać w pierwszej części dnia do godz. 16.00 ze względu na zawartość cukrów prostych. Organizm na wieczór nie potrzebuje tyle energii w postaci produktów słodkich,
- włączyć warzywa do każdego posiłku w postaci sałatek lub dodatków warzywnych do kanapek,
- wybierać chude produkty nabiałowe oraz mięso,
- makarony, kluski, potrawy mączne zastąpić kaszą, ryżem, ziemniakami bez dodatku tłustych sosów,
- mięso piecz, dusić, grillować zamiast smażyć na głębokim tłuszczu,
- wypijać dwa litry wody dziennie.
Nie należy na siłę ograniczać kaloryczności diety, tylko dbać o to, aby posiłki były regularne (4-5 w ciągu dnia) oraz urozmaicone. Organizm nie głodzony, nie będzie spowalniał swojego metabolizmu tylko na bieżąco będzie spalał energię, która zostanie mu dostarczona. I najważniejsze - aktywność fizyczna. Jeżeli córka nie ma czasu na wyjście na zajęcia zorganizowane przez np. klub fitness, sama może ćwiczyć w domu: gimnastyka, rowerek stacjonarny lub codzienny 20-30 minutowy szybki spacer. Aktywność nie tylko dodaje jej energii, pozwoli na uwolnienie endorfin,ale wspomoże proces walki z zbędną masą ciała.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
www.biziel.dobrydietetyk.pl

Mgr inĹź. Monika Biziel

Proszę udać się z córką do dietetyka. Co do aktywności fizycznej - zawsze jest jakaś możliwość. Teraz mamy piękną pogodę więc można wybrać się na rower lub pobiegać. Jeżeli chce Pani wesprzeć córkę to proszę wybrać się razem z nią. Aktywność fizyczna jest polecana każdemu, a poza tym to dobry sposób na wspólne spędzanie czasu. Można również wspólnie z córką przygotowywać zdrowe słodycze - koktajle lub musy owocowe, ciasteczka owsiane.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska