Jak odchudzić dolne partie ciała i ramiona?

Witam, mam 15 lat, ważę 66 kg i mam 168 cm wzrostu. Czuję się bardzo źle ze swoim wyglądem i wagą. Chciałabym skutecznie zrzucić ok. 10 kg. Mój największy problem to pośladki, uda, biodra, ale przede wszystkim ramiona. Gram w tenisa 2 godziny tygodniowo oraz 2 godziny tygodniowo jeżdżę konno. Zbliża się zima i myślę, że jedynym ruchem będzie tenis 2 razy w tygodniu. Przed snem ćwiczę: robię wypady po 20 razy, brzuszki oraz podnoszę ciężary. Jeśli chodzi o żywienie, nie potrafię sobie odmówić słodyczy, pokusy są na każdym kroku - brak mi motywacji, żeby się im oprzeć. Motywacja to mój największy problem, bardzo chciałabym w każdej chwili ją mieć, a przy utracie 10 kg jest to konieczne. Bardzo proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczna!

Witaj!

Twoja masa ciała według wskaźnika BMI wskazuje na prawidłową masę ciała, dlatego nie musisz się odchudzać. Jeśli jednak źle się czujesz ze swoją wagą i chciałabyś nieco schudnąć proponuję przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Musisz wiedzieć, że 10 kg to bardzo dużo - nie potrzebujesz, a nawet nie powinnaś stawiać sobie takich celów. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i nadmierne odchudzanie może wpłynąć niekorzystnie nie tylko na Twoje zdrowie (utrata miesiączki, zły stan skóry, włosów, niedobory pokarmowe), ale również na wygląd. Cały czas rośniesz i się rozwijasz, potrzebujesz więc odpowiedniej dawki energii pochodzącej z pożywienia.
Jesteś aktywna fizycznie, a sporty które uprawiasz budują masę mięśniową, która waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Tenis przede wszystkim rozbudowuje uda oraz ramiona. Jeśli chcesz je wysmuklić zamiast podnosić ciężarki zapisz się na basen, który wysmukli Twoje ciało.
Nie próbuj stosować tzw. diet cud, które jedynie wyniszczają organizm i prowadzą do efektu jojo.
Jeśli chodzi odżywianie wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w artykułach z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe

Pozdrawiam serdecznie,
Mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna