Jak odchudzić się o 5 kg?

Witam! Mam 18 lat 156 cm wzrostu i ważę 59 kg. Jak mam się pozbyć fałdki na brzuchu. Jem owoce i warzywa, pije około 2 litrów wody niegazowanej. Nie jem ziemniaków, nie pije gazowanego i nie jem słodyczy.Chciałabym schudnąć 5 kg. Jak mam to zrobić.

Witam!

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Trwałe sukcesy w odchudzaniu gwarantuje jedynie zmiana nawyków żywieniowych, czyli:

- regularne jedzenie 4-5 posiłków dziennie, ostatni posiłek około 19:00
- zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste
- zamiana zwykłego makaronu na pełnoziarnisty
- zamiana białego ryżu na brązowy
- zamiana ziemniaków na kasze, ryż brązowy
- zamiana słodyczy na owoce i orzechy
- spożywanie dużej ilości warzyw
- picie 1,5-3 litrów wody dziennie
- kilka dni w tygodniu zamiana mięsa na ryby lub rośliny strączkowe
- unikanie wędlin, fast food'ów, produktów wysokoprzetworzonych

Proszę pamiętać również o aktywności fizycznej

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl