Jak odchudzić uda? I czy powinnam dalej chudnąć?

Witam. Mam 17 lat. Jestem bardzo niska - 152 cm i przed wyjazdem (na początku lipca) ważyłam 47 kg. Zazdroszczę dziewczynom z klasy ich figur i postanowiłam się odchudzać. Schudłam już 5 kg. Chodzi mi zwłaszcza o zmniejszenie obwodu moich ud. Ćwiczyłam przed wakacjami, a teraz nie. Cały czas próbuję się odchudzać, jednak muszę zjeść obfity obiad babci, skuszę się na loda, czy coś z grilla z resztą osób. Mam tutaj wagę, lecz nie jest ona zbyt dokładna, często myli się nawet o 2/3 kg. Ostatnio wskazywała 45 kg, lecz nie mogę uznać, że wskazuje ona prawidłową moją wagę. Ostatnio jednak zauważyłam, że zaczęłam niknąć w oczach. Ręce mam strasznie chude, widzę żebra, pupa zniknęła, a uda nie są wciąż takie, jakie bym sobie wymarzyła. Obawiam się, że stracę wszelkie krągłości i będę w końcu podobna do zwykłego patyka. Co powinnam robić? Czy może, gdy stracę jeszcze kilka kg nic mi się wielkiego nie stanie? Co zrobić, by moje uda były naprawdę chude? Poproszę o radę.
17 LAT ponad rok temu

Witam,

jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic ud najlepszym rozwiązaniem będzie aktywność fizyczna. Tylko dzięki ćwiczeniom wymodelujesz te partie ciała, które chcesz. Na uda dobrym ćwiczeniem jest jazda na rowerze, ćwiczenia z przyrządem tzw. motylkiem, przysiady i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Jeśli chcesz utrzymać aktualną masę ciała i w przyszłości nie przybrać na wadze powinnaś wprowadzić w życie zdrowe nawyki żywieniowe, o których przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.