Jak odczytać intencje mojej byłej?

Dzień dobry . Mój problem polega na tym , że nie potrafię chyba do końca i prawidłowo odczytać intencji i zamiarów mojej byłej dziewczyny . Rozstaliśmy się rok temu w czerwcu . Moja była dziewczyna ze mną zerwała , a powodem rozstania miała być moja wtedy koleżanka , która wmieszała się w nasz związek i już na początku związku dała do zrozumienia mojej byłej dziewczynie ,że ona( koleżanka ) chce ze mną być . Ja nie byłem jednak zainteresowany tą koleżanką ,pomagałem jej jedynie kiedy miała problemy ,nic poza tym . Po zerwaniu dowiedziałem się że moja ex pod wpływem mojego kontaktu z tą koleżanką zauroczyła się PONOWNIE w innym chłopaku, w którym była zauroczona już wcześniej .Ja natomiast 3 m-ce po zerwaniu ubiegałem się o kontakt z moją ex partnerką , prosiłem o powrót . Po tych 3 m-cach zostałem zaproszony przez moją ex partnerkę na przyjęcie do jej rodziny , jako jej osoba towarzysząca , jej rodzina oczywiście nie wiedziała że my się już rozstaliśmy , przez co ja od wszystkich z jej rodziny słuchałem życzeń ,abyśmy trwali przy sobie jak najdłużej i życzeń że życzą nam jak najlepiej . Powiem szczerze że jej rodzina mnie bardzo polubiła odkąd zaczęliśmy ze sobą być .Potem ,kiedy ja urwałem kontakt , albo rzadziej się do niej odzywałem to wtedy ona inicjowała kontakt , za każdą rozmową kryła się też kłótnia .Za każdym razem się pokłóciliśmy , wszystko wyrzucając sobie co nam leży na sercach wobec siebie nawzajem .Pewnego czasu wysłała do mnie list ,w którym zaproponowała spotkanie , lecz ja już miałem konkretne plany i odmówiłem . Wraz z początkiem tego roku ,ja wysłałem do niej list ,również proponując spotkanie , lecz tym razem to ona odmówiła . Natomiast w maju tego roku , na początku maja wysłałem jej życzenia na facebooku , za co zostałem wyśmiany przez moją byłą partnerkę słowami " Dziękuję za pamięć hahaha " , potem oczywiście się pokłóciliśmy , od tego czasu ja się z nią nie kontaktuje , lecz od tego czasu na Snapchacie , ona codziennie wysyła mi zdjęcia i uwidacznia na nich to co ona robi , co się z nią dzieje , co jej się dzieje etc. . Kiedy miałem wyjazd prywatny , siedząc w autobusie przez dokładnie 2 godziny wysyłała mi zdj poprzez ten portal , zdażało się że w ciągu min potrafiła wysłać ok 3/4 zdjęcia poprzez ten portal , nawet takie zdjęcia kiedy poparzyła się pokrzywą etc. Powiem szczerze,że nie potrafię prawidłowo odczytać intencji mojej byłej partnerki ,również przez myśl mi przeszło ,żeby do niej napisać ,ale wobec tego pomysłu jestem jednak obojętny . Proszę o pomoc i wytłumaczenie mi dlaczego właściwie ona tak postępuje , czego ona może oczekiwać ode mnie . I proszę również o radę czy powinienem do niej właściwie napisać .

Witam,
z tego, co Pan opisuje, wynika, ze nigdy tak naprawdę nie doszło do rozstania między Panem a Pana byłą dziewczyną. Pozwoliliście, żeby Wasza relacja była prowadzona przez osoby trzecie (koleżanka dziewczyny, jej były chłopak, jej rodzina, itp). Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy nadal (czy kiedykolwiek) kocha Pan tą dziewczynę. jak chciałby Pan, żeby wyglądały Wasze relacje. Czasem uczucie wygasa, dostrzegamy zbyt wiele różnic i kończymy związek, decydując się na przyjaźń. To wymaga jednak pewnej samoświadomości i dojrzałości, wiedzy o tym,co jest przywilejem związku, a co przyjaźni. Z Pana opisu wynika, że oboje jesteście zagubionymi osobami, które nie potrafią wyjaśnić sobie jak ma wyglądać ich relacja. warto udać się na konsultację psychologiczną, która pomoże Panu zorientować się we własnych uczuciach i stanowisku, jakie chce Pan zająć. Niestety nikt nie powie Panu, co czuje Pana była dziewczyna - natomiast warto zastanowić się nad tym, czego Pan chce i w jaki sposób to osiągnąć - w relacji z byłą partnerką. Życzę powodzenia.