Jak odczytać prawidłowo badanie wzroku?

Witam mój syn miał robione badanie wzroku we wrześniu bedzie miał 4 lata a badanie wyszło następująco R -SPH +6,5 CYL +0,50 AX 79 L- SPH +6,75 CYL +1,0 AX 91 jak mam to odczytać prosze o poradę

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza okulisty, konieczne jest wykonanie pomiaru ręcznego, aby dobrać odpowiednie okulary.

Witam. Sredniego stopnia nadwzroczność z astygmatyzmem prostym.Będze nosił zawsze okulary. Ma to zaletę bo oczy są duże i ładnie wyglądają. Ale na poważnie. Może jako nastolatek nosić soczewki. Pozdrawiam