Jak odczytać taki wynik rtg klatki piersiowej?

Witam. Prosze o interpretacje RTG klatki piersiowej 33 letniego mężczyzny, niepalącego. "Wzmożony rysunek naczyniowy obu środkowych płucnych. Pasmowate zacienienia prawego środkowego i dolnego pola płucnego-w kooperacji klinicznej zmiany zapalne. Poza tym pola płucne bez zmian. Sylwetka serca niepowiekszona. Aorta nieposzerzona."

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten opis może wskazywać na zapalenie płuc - obecnie, lub w przeszłości. Aby zweryfikować te zmiany należy wykonać TK klatki piersiowej w oknie HRCT. Pozdrawiam.