Jak odczytać taki wynik rtg klatki piersiowej?
Witam. Prosze o interpretacje RTG klatki piersiowej 33 letniego mężczyzny, niepalącego. "Wzmożony rysunek naczyniowy obu środkowych płucnych. Pasmowate zacienienia prawego środkowego i dolnego pola płucnego-w kooperacji klinicznej zmiany zapalne. Poza tym pola płucne bez zmian. Sylwetka serca niepowiekszona. Aorta nieposzerzona."

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Ten opis może wskazywać na zapalenie płuc - obecnie, lub w przeszłości. Aby zweryfikować te zmiany należy wykonać TK klatki piersiowej w oknie HRCT. Pozdrawiam.