Jak odczytać temperaturę niemowlaka?

Witam mam pytanie dot. temperatury 2 mc dziecka . Dwa termometry (zaznaczam ze oba sprawne ) pokazują dwa rozne odczyty mierzone w odbycie . Jeden 37,9 drugi 37,2. Pod paszka odczyty 36,4 -36,5 są prawie takie same. Jak mam to rozumieć

najbardziej wiarygodny pomiar jest pod pachą mierzony tradycyjnym termometrem, termometry elektroniczne pokazują różne temperatury w zależności od miejsca pomiaru - najwyższy na skroni i w uchu pozdrawiam