Jak odczytać ten zapis eeg?

Badanie EEG Zapis wykonany w czuwaniu. Rz (reakcja zatrzymania) obecna. Dominuje rytm podstawowy alfa o amplitudzie 8-10 Hz i napięciu do 40 mV. Występują uogolnione wyładowania fal wolnych po hiperwentylacji. We wszystkich odprowadzeniach dominuje rytm alfa. Występują pojedyncze fale wolne. Hw bez wpływu na zapis. Proszę o interpretację wyników badania. Termin wizyty u lekarza umówiony, jest się czego obawiać?

Witam! Coś tu się nie zgadza! Opisuje Pani:"występują uogólnione wyładowania fal wolnych po hiperwentylacji"; i "Hw, czyli hiperwentylacja, bez wpływu na zapis". Trudno wybrać czy hiperwentylacja ma czy nie ma wpływ na jakość zapisu. Musi się Pani uzbroić w cierpliwość i poczekać na opinię swojego lekarza. Poza brakiem konsekwencji w opisie nie jest tak źle. Powodzenia.