Jak odczytać ten zapis w MRI?

W opisie MRI, stwierdzono: WARUNKI TOPOGRAFICZNE SPRZYJAJĄCE PRAWOSTRONNEMU KONFLIKTOWI NERWOWO-NACZYNIOWEMU N VIII. POZA TYM OBRAZ MOZGOWIA W NORMIE. PONADTO STWIERDZA się CALKOWITĄ BEZPOWTIERZNOŚĆ PRAWEJ ZATOKI SZCZEKOWEJ NA TLE ROZLEGLEJ TORBIELI RETENCYJNEJ. Jak rozumieć warunki topograficzne...? Czy oznacza to wprost ze w tym momencie konfliktu nie ma a jedynie jest wysokie prawdopodobieństwo ze lada moment (miesiąc, dwa, rok) taki konflikt nastąpi? Co może wpłynąć na to, iż dojdzie do tego konfliktu? Uprawianie sportu może mieć jakiś wpływ (bieg, fitness)? Wysokie ciśnienie (akurat to w normie). Na badanie zostałem skierowany z powodu zawrotów głowy. Wygląda to tak ze zawrót głowy a raczej pewnego rodzaju uczucie niepewności w stabilnej postawie pojawia się okresowo (raz na dwa – trzy tyg a innym razem raz w miesiacu) podczas schylania się w przód. Kiedyś jak skakałem na skakance (trening boksu) miałem też wrażenie ze podłoga faluje, minimalnie podskakuje ze mną. Objawy mam od około 2 lat. Innych objawów nie ma, bóle głowy występują rzadko i raczej w następstwie jakiś emocji. Mam natomiast bóle migrenowe / 1 na kw mniej więcej. Co do torbieli to liczę się z koniecznością zabiegu / operacji.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Opis ten oznacza iż jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktu. Stany prowadzące do poszerzenia naczyń powodują drażnienie nerwu. Te objawy które Pan opisał najprawdopodobniej są spowodowane tym konfliktem.