Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odczytać właściwie mój wynik RM?

Witam. Bardzo proszę o objaśnienie mojego wyniku z RM, gdyż z opisu kompletnie nic nie rozumiem, a nie wiem czy coś mi dolega. Badanie kręgosłupa lędźwiowego wykonano aparatem 1,5 T, w sekwencjach TSE T1, TSE T2 i STIR przeglądowe w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Dane ze skierowania: brak Lordoza lędźwiowa nieco spłycona. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Tarcze międzykręgowe o zachowanej wysokości , tarcza L4/5 nieco odwodniona w części tylnej. Zmiany wytwórcze stawów miedzykręgowych Na poziomie L4-S1, niewielki wysięk w stawach m/ k na poziomie L4/5. Prawidłowy stożek rdzenia widoczny jest na poziomie L1/2 Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego zachowany. Na poziomie L4/L5 szerokopodstawne uwypuklenie krążka m/k w przednią część kanału kręgowe- go i w niewielkim stopniu do otworów międzykręgowych na głębokość do 3-4 mm z lewostronną lateralizacją, bez radiologicznie kolizji z korzeniami nerwowymi.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT około miesiąca temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Bartłomiej Grochot
75 poziom zaufania

Witam. To badanie może być interpretowane jedynie w odniesieniu do ewentualnych dolegliwości. Radziłbym skonsultować się z lekarzem, który to badanie zlecił.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy