Jak odczytać wynik badania krzywej cukrowej?

Witam serdecznie. W ostatnich dniach robiłam krzywą cukrową, otrzymałam wyniki jednak nic z nich nie rozumiem, a następną wizytę u lekarza mam dopiero we wrześniu. Bardzo zależy mi na poznaniu analizy moich wyników. Oto one: Glukoza w osoczy 77mg/dm, glukoza po 60 min. (obc.75g glukozy) 130, po 120min 116 Insulina 12,1 uIU/ml po 60 min. 172, po 120 min. 146,5 Pozdrawiam serdecznie EK

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości poziomu glikemii są prawidłowe. Poziom insuliny po posiłku jednak za wysoki. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą diabetologiem podczas najbliższej wizyty - sugeruję cierpliwie poczekać.