Jak odczytać wynik badania testu obciążenia glukozą 75 gr?

Witam, 8 miesięcy temy lekarz ginekolog zdiagnozował u mnie PCOS. Mam nadwagę. Otrzymałam skierowanie na wykonanie badania testu obciążenia glukozą 75 gr. Oto moje wyniki: glukoza na czczo 110, 61 mg / dl przy normie 70-99 glukoza po 2 godzinach 67,37 mg /dl Co taki wynik może oznaczać? Bardzo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo. Jest to uważane za stan przedcukrzycowy. W takim przypadku stosuje się odpowiednią dietę. Wynik po 2 h jest prawidłowy, więc warto za jakiś czas po prostu powtórzyć badanie glukozy na czczo.