Jak odczytać wynik Holtera?

odebrałam wynik Holtera i trochę się martwię czy jest dobry wizyte mam dopiero na koniec marca oto zapis calkowity czas trwania zapisu 23,14 go. średni HR wynosił 72 bmp minimanly HR wyniosl 56 bmp maksymalny HR wyniósł 118 Całkowita liczba pobudzeń VE wynosi 161 całkowita liczba pobudzeń SVE wynosi 852 w tym wystąpiło 0 rytmu SVE jedna krotka wstawka AF całkowita długość epizodów ST wynosi 239 sekund czy jest się czymś martwić dziękuje

Z przytoczonych danych zapisu Holter EKG najistotniejsza jest wstawka AF - czyli krótkotrwały epizod migotania przedsionków.
Proponuję przyspieszyć wizytę u kardiologa lub udać się prywatnie w najbliższym czasie.
AF - migotanie przedsionków to zaburzenie rytmu, które wymaga z reguły zastosowania leków przeciwkrzepliwych ("rozrzedzających" krew), ale ustalenie takiego leczenia wymaga wizyty lekarskiej.
Pozostałe powyższe dane Holtera prawdopodobnie mogą poczekać do kolejnej wizyty lekarskiej w marcu, bo nie przemawiają za poważnymi zaburzeniami.
Serdecznie pozdrawiam.