Jak odczytać wynik USG doppler żył?

Proszę o interpretację wyniku USG DOPPLER żył kończyny dolnej lewej mojej mamy. Czy mamę czeka operacja? Czy to jest niebezpieczne? Proszę skopiować ten link do przeglądarki, wtedy ukaże się Państwu opis wyniku: http://wstaw.org/m/2018/03/02/wynik.png

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik ten oznacza, że Pani mama ma niewydolne żyły kończyn dolnych przez co tworzą się żylaki. Ponadto występuje zakrzepica żył ale układu powierzchownego. Z takim wynikiem należy zgłosić się do lekarza, który skierował na badanie. On pokieruje dalszym leczeniem Pani mamy.