Jak odczytać wyniki badania mojego nasienia?

Witam. Proszę o interpretację wyników badania nasienia: Czas trwania abstynencji 3 _ dzień 2 - 7 Sposób upłynnienia mechaniczne ! samoistne Barwa szarobiała _ szarobiała - mleczna Zapach swoisty _ swoisty Objętość ejakulatu 3.50 _ ml > 1.50 Odczyn (pH) 8.0 _ > 7.2 Liczba plemników w 1 ml 12.90 mln/ml > 15.00 Liczba plemników w ejakulacie 45.15 _ mln > 39.00 Liczba komórek okrągłych 0.40 _ mln/ml < 5.00 Plemniki żywe 83 _ % > 58 Plemniki martwe 17 _ % - Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s, VAP>25um/s) 6 _ % - Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s, 25>VAP>5um/s) 3 _ % - Suma plemników o ruchu postępowym 9 % > 32 Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub VAP<5um/s) 1 _ % _ Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s) 90 _ % _ Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP) 35.3 _ um/s > 34 Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL) 33.0 _ um/s > 27 Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru (VCL) 45.6 um/s > 46 Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH) 1.6 um 3.1 - 4.5 Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF) 24.5 _ Hz > 10.5 Prostoliniowość (STR) 92.0 _ % > 74 Liniowość ruchu (LIN) 70.0 _ % > 54 Średni współczynnik kształtu główki (Elongation) 70 _ % 67 - 79 Test hypoosmotyczny (HOS) 82 _ % > 58

Portal nie jest miejscem interpretacji wyników badań, proszę z wynikiem zgłosić się do lekarza, który zalecił wykonanie badania, prowadzi pacjenta i zna jego problem kliniczny.