Jak odczytać wyniki leukocytów, hemoglobiny i hematokrytu?

Co oznaczają te wyniki? leukocyty 4,9 erytrocyty 4,6 hemoglobina 14,2 hematokryt 43 M C V 95 l MCH 31 p g M C C 32,9 g/dl płytki krwi 241 R D W-CV 12,9 PD W 14 MP V 11,80 P-L C R 38,9 % 13 - 43 neutrofile % 39,3 limfocyty % 47,1 monocyty % 10,5 gran. kwasochłonne 2,3 bazofile 0,8 ciąg dalszy wyników (co one oznaczają): neutrofile 1,92 limfocyty 2,30 monocyty 0,51 gran. kwasochłonne bazofile 0,0 chciałabym tez dodać, ze nie miałam w ostatnim czasie żadnej choroby typu grypa czy przeziębienie je

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W pani wynikach zwraca uwagę przesunięcie wzrost odsetka limfocytów w stosunku do neutrofili. Jest to charakterystyczne głównie dla infekcji wirusowych. Czasem infekcje wirusowe mogą przebiegać bezobjawowo lub z nieznacznymi objawami.
Proponuję wykonać ponowne badanie morfologii krwi za ok. 4 tygodnie i zgłosić się z wynikami do lekarza internisty.