Jak odczytać wyniki tego badania?

Dzień dobry wyniki z krwi robiłam prywatnie bez skierowania lekarza, proszę o interpretację TSH TSH 3,470 µIU/ml Badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochemiluminescencji na aparacie Cobas. FT3 FT3 3,09 pg/ml Badanie wykonano testem firmy Roche, metodą elektrochemiluminescencji, na aparacie Cobas. FT4 FT4 1,20 ng/dl 0,90 1,80 N anty-TPO anty-TPO 13,94 IU/ml anty-TG anty-TG 184,30 IU/ml Dziękuję i pozdrawiam Alicja

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie można zinterpretować tych wyników, ponieważ nie podała Pani zakresu norm labolatorium, które w zależności od metody wykonania pomiaru mogą się znacznie różnić. Nie można też postawić żadnej diagnozy bez zestawienia z Pani obrazem klinicznym. Jeśli niepokoją Panią jakieś objawy, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia pełnego badania fizykalnego i ewentualnego pogłębienia diagnostyki.