Jak odczytać wyniki tej gastroskopii?

Witam, musze troche poczekac na wizytu u lekarza, wiec sprobuje tutaj. Mialam robiona gadtroskopie oraz pobrany wycinek do badania hist-pat. Wyniki gadtroskopii: „przelyk bez zmian. Linia z na gornej granicy faldow zoladkowych, w miejscu przewezenia rozworu przelykowego przepony. Wpust na wprost i w inwersjii prawidlowy. Zoladek o prawidlowym ulozeniu faldow, podatny ma insuflacje. Blona sluzowa zolodka prawidlowa. Odzwiernik ksztalty. Opuszka deunastnicy i czesc pozaopuszkowe prawidlowe- wycinki do badania hist-pat(dgn biegunki przewleklej. Test ureazowy: dodatni. Wyniki badania hist-pat: „fragmenty blony sluzowej dwunastnicy z przewleklym nieaktywnym naciekiem zapalnym, bez zmian zanikowych kosmkow. IEL <25 co oznacza ten wynik?? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym oczekiwać na wynik histopatologiczny. Wskazana jest terapią eradykacji H. Pylori.