Jak odczytywać test ciążowy?

Witam. Zrobiłam sobie dziś rano test ciążowy. I nie jestem pewna czy test zrobiony był poprawnie. Strefa testowa T byłą całą różowa oraz połowa strefy C także. Zakończona była mocniejszą różową kreską. Po 4 minutach różowa plama zniknęła i została tylko kreska w strefie C. Moje pytanie brzmi czy test był ważny i czy w takim razie jestem w ciąży?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po pierwsze test powinien zostać wykonany minimum 14 dni od stosunku potencjalnie skutkującego zapłodnieniem. To czy test był ważny powinna Pani sprawdzić na opakowaniu ->data przydatności. Aby wyniki testu z moczu uznać za wiarygodne należy wykonać minimum dwa testy i uzyskać taki sam wynik. Najbardziej wiarygodną metodą weryfikacji czy doszło do zapłodnienia jest oznaczenie stężenia beta-hCG we krwi.