Jak oddychać podczas biegania?

Witam, nazywam się Ola, chciałabym się dowiedzieć jak ma dobrze biegać żeby się nie męczyć mając na myśli nie sapać tylko dobrze oddychać ?

Sapanie podczas biegania wynika zarówno z braku umiejętności, ale także braku odpowiedniej wytrzymałości. Proszę spróbować biegać wolno biorąc oddech wyłącznie nosem (starając się nabrać oddech angażując mięśnie brzucha i przeponę, a wydychać ustami. Z czasem będzie Pani mogła zwiększyć tempo biegu zachowując te same zasady oddychania. Jeżeli takie postępowanie nie pomoże polecam trening z trenerem, który zobaczy jakie błędy Pani popełnia i pomoże dobrać odpowiedni sposób postępowania. Życzę powodzenia.