Jak odejść od partnera?

CHCE ODEJSC OD CHLOPAKA ALE NIE POZWALA MI WZIASC ZE SOBA 2 MIESIECZNEGO SYNKA ? CO MAM ZROBIC W TEJSYTUACJI ?

W Pani sytuacji trzeba zgłosić sprawę do sądu opiekuńczego, w celu rozwiązania kwestii opieki nad dzieckiem. W obecnej sytuacji najprawdopodobniej macie równe prawa do opieki nad dzieckiem, dlatego trudno oczekiwać od partnera, by zgodził się na odebranie sobie dziecka. Jeżeli nie czuje się pani szczęśliwa w tym związku ma pani prawo odejść od partnera, natomiast kwestii opieki nad dzieckiem nie da się inaczej rozwiązać. Chyba, że spróbujecie dojść do porozumienia z pomocą rodziny lub znajomych albo psychologa z Punktu Interwencji Kryzysowej w pani regionie.

Witam. Może pani zrobić różne rzeczy, ja nie mogę decydować za panią, ponieważ będzie pani żyła w konsekwencjach swojej decyzji.
Czy on panią więzi? Ludzie w takich sytuacjach zazwyczaj zgłaszają natychmiast sprawę na policję i poprosżą o ochronę przy wychodzeniu. Czy na pewno nie ma takiego momentu, że chłopaka nie ma w domu? trudno mi w to uwierzyć, więc podczas jego nieobecności zapewne mogłaby pani zrobić to, co uważa pani za słuszne.To co on mówi to zastraszanie, tym bardziej należy ten fakt zgłosić na policji i założyć sprawę w Sądzie Rodzinnym o np. wyłączną opiekę nad dzieckiem. Powodzenia