Jak odejść z toksycznego związku?

Dzien dobry, potrzebuje rady. Chcę odejsc z toksycznego związku, zakonczyć to, ale nie potrafię tego zrobic.Cały czas to odkładam.Wydaje mi się,że wymyslam powody do "zostania", do dalszego bezsensownego tkwienia w tym, choć dobrze wiem, że ta osoba mnie niszczy, że w moim życiu źle się dzieje.Nawet kiedy widzę szansę, ze mogę odejść, robię wszystko by jednak zostać.Wiem, ze powinnam odejsc, dać sobie spokój, zakończyć to,ale nie potrafię.Jak to zrobić?Pozdrawiam.

Witam, zachęcam do skorzystania z wizyt u psychoterapeuty. Przede wszystkim dostanie Pani potrzebne wsparcie i bedzie sie Pani miała możliwość przyjrzenia co takiego nie pozwala Pani odejść. To bardzo ważne, poniewaz za tym stoją prawdopodobnie Pani uwarunkowania psychologiczne, które powodują, ze trudno jest Pani o siebie zadbać i chronić sie przed toksycznymi ludźmi. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty, np.: w PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry,
Jeden duży krok już za Panią- zdanie sobie sprawy,że relacja, w której Pani pozostaje jest toksyczna i niekorzystna. Rozumiem,że ciężko znaleźć w sobie motywację do wykonania kolejnego kroku. Dlatego proponowałabym spotkanie z psychologiem. Pozwoli to Pani spojrzeć z dystansem na całą sytuację i poszukać mechanizmów, które utrudniają zakończenie relacji.
Powodzenia,
Katarzyna Batugowska