Jak odkwasić organizm i pozbyć się toksyn?

jak odkwasic swoj organizm i pozbyc sie toksyn z organizmu

Witam serdecznie,

Każdy z nas codziennie w wyniku trawienia, oddychania, rozpadu komórek produkuje kwasy, które zatruwają organizm. Jest to niezależne od prowadzonego stylu życia. Gromadzenie przez dłuższy czas powstających toksyn może doprowadzić do systematycznego zatruwania ustroju, dlatego warto od czasu do czasu oczyścić organizm, jednak należy pamiętać aby zrobić to rozsądnie. Najbardziej popularną kuracją oczyszczającą jest dieta owocowo-warzywna. w czasie tej diety przez pewien okres czasu spożywamy jedynie owoce i warzywa lub pijemy świeże soki i wodę. Należy jednak pamiętać że nie może to trwać dłużej niż 3dni, aby nie osłabić organizmu. Warto też kurację oczyszczająco skonsultować z lekarzem.

Co do odkwaszenia organizmu to proszę ograniczać produkty silnie zakwaszające:
* biały cukier i produkty go zawierające (np. ciasta cukiernicze, sklepowe soki itp.), słodziki i zawierające je produkty,
* spożywane w dużych ilościach mleko krowie i jego przetwory - sery białe twarogowe, żółte, jogurty, maślanki
* pszenna mąka i produkty pochodne: chleby, pierogi, kluski, naleśniki itp.
* mięso w dużych ilościach, wędliny, podroby, konserwy
* jajka w dużych ilościach
* kawa naturalna, mocna herbata czarna odwadniają organizm, podobnie jak alkohole
przed zakupem produktów proszę zwracać uwagę na skład i jak są konserwowane - należy wykluczyć glutaminian sodu i substancje chemiczne
nie stosować w dużej ilości produktów wychładzających organizm (nabiał, surowe owoce i warzywa, produkty mrożone)
nie używać mikrofali - produkty zmieniają swoje właściwości energetyczne i chemiczną strukturę białek

w razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk