Jak odpocząć od przyjaciółki, którą znam od dziecka?

Dzień dobry! Moja przyjaciółkę poznałem w wieku 6 lat. Przyjaźnimy się od kilku lat. Teraz mamy prawie 23lata. Jednak przyjaźń męsko-damska istnieje! Od jakiegoś czasu zaczęła mnie drażnić, narzuca się. Wkurza mnie jej nie poradność, zawsze rozwiązuje jej problemy. Mam dosyć jej tatusiować. Mówiłem jej to, trochę się poprawiło. Ale jestem zmęczony nią zwyczajnie. Chcę z nią utrzymywać kontakt. Jak odpocząć od niej i nabrać cheć na spotkania jak kiedyś?Pozdrawiam

Witam Pana,

zachęcam do szczerej rozmowy z przyjaciółką, rozumiem, że złości Pana nieporadność przyjaciółki, czyli brak umiejętności wprawy w czymś i jednocześnie słabość, wkroczyliście Państwo w fazę dorosłości, może Pan zaproponować specjalistyczne wsparcie dla przyjaciółki, wsparcie psychologiczne, psychoterapię. Zachęcam do zastanowienia się nad swoimi emocjami, nad awersją, czyli wstrętem i złością, w określonym kontekście - jakie myśli pojawiają się w Pana głowie? Najprościej jest pozbyć się problemu, zachęcam Pana do zastanowienia się nad sekwencją swoich myśli automatycznych - emocji, strategi radzenia sobie poprzez zachowanie oraz sytuacji powodujących określone doznania, które wywołują poszczególne mechanizmy w działaniu człowieka. Zachęcam do zrozumienia postawy przyjaciółki, jej trudne położenie, możliwe, że nie ma odpowiedniego wsparcia w fazie dorosłości, w związku z tym korzysta z wiedzy i umiejętności przyjaciela - czyli Pana. Przyjaźń to wsparcie, zrozumienie. Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś