Jak odpowiednio dobrać mleko dla niemowlęcia?

Witam, moje 2 miesięczne dziecko jest na mleku zmodyfikowanym w tej chwili enfamil comfort. Przetestowaliśmy wiele rodzajów mleka ( bebiko na kolki, Bebilon comfort, bebilon, nan optipro plus), ponieważ dziecko miało zaparcia, sporo się ulewała i do tego pręży się aż robi się czerwony. Podaje kropelki bobotic i coloflor cesario tez w kroplach po czym problem z kupa minął zostało prężenie się i ulewanie. Zmienilismy mleko na enfamil comfort (stosujemy od 2 dni) po którym prężenie się mija ale nadal sporo ulewa i do tego cały czas słychać przelewanie w jego brzuszku (niezmiennie przy każdym mleku). Czy jest ktoś kto może mi podpowiedzieć co dalej robić. Nasza doktor rodzinna zaproponowała zmianę mleka na nan comfort lub nan sensitive. Przy każdej zmianie mleka obawiam się, ze problem z kupa wróci. Dodam, że synek.urodził się 3 tygodnie wczesniej ważył 3300 przy wyjściu ze szpitala ważył 3270 a po 3 tygodniach ważył juz 5315.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Prawda jest taka ze większość dzieci ulewa bo ma refluks fizjologiczny , i nie przejmujemy się tym jeśli prawidłowo przybiera, a Pani dziecko jak widać przybiera. Można ewentualnie zagęszczać mleko Nutritonem 1/2 miarki wtedy będzie mniej ulewal , ale może je to zaprzeć . Także jeśli poza tym mleko pasuje to ja osobiście bym nie zmieniała.