Jak odpowiednio dobrać okulary korekcyjne?

Witam. Obecnie nosze okulary w ktorych widze troszke gorzej. Byłem u okulisty i powiedziano mi ze szkla sa za mocne. Slabszych mi nie dobrano bo ponoc oczy zmeczone.. (probowalismy dobrac) Zalecono mi kupić soczewki prawie dioptrie słabsze. Nosic je przez tydzien i wrocic by dobrać szkla okularowe. Problem polega na tym ze jak zakladam te soczeski wcale nie widzę rewelacyjne, ba nawet gorzej jak niby w tych za mocnych. Mozliwe jest cos takiego?

Witam.tak.możliwe ze był Pan przekorygowany .pewnie na własne życzenie. Wyniki z autorefraktometru często wychodzą niedokładnie tzn w za duży minus. Najszesciej jest tak u dzieci szkolnych. Przykurcz akomodacyjny może nie przejść za tydzień. Czy był Pan kropiony? Pozdrawiam