Jak odpowiednio wykonać inhalacje 5-letniemu dziecku?

Witam. Jak 5 letniemu dziecku robic inhalacje z 3% soli? Pediatra na pozostający po infekcji zielonkawy katar i mokry kaszel kazała robić inhalacje z tej soli, ale nie powiedziała ile razy dziennie je robic, z ilu ml i przez jaki czas.

Aleksander Ropielewski

W zależności od wskazań. Zwykle 3 razy dziennie przez ok 5 minut. Odnośnie objętości to zależy od nebulizatora.