Jak odróżnić ChAD od zaburzenia schizoafektywnego?

Jak odróżnić ChAD od zaburzenia schizoafektywnego? Cierpię na ChAD i zaburzenia osobowości borderline, jednak wyjadę mi się, że widzę u siebie coraz więcej cech schizofrenicznych, takich jak np. nagłe otępienie, omamy. Coraz częściej też mam baardzo duże i niebezpieczne urojenia, jestem przekonana, że coś złego się dzieje i panicznie się boję, jestem przy tym agresywna... Czy powinnam się martwić?

Dzień dobry,

Pozostaje Pani omówić wszelkie swoje pytania/wątpliwości, jak też i nowe objawy - ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ to on zna Panią osobiście i Pani historię leczenia.

Witam,

Proszę Pani, powinna być Pani pod stałą opieką psychiatry i mieć ustawione leczenie farmakologiczne. Mając ChAD musi brać Pani systematycznie leki, które wyrównają nastrój. Proszę skorzystać z konsultacji u lekarza w poradni zdrowia psychicznego bądź w gabinecie prywatnym

Po pierwsze - powinna Pani być pod opieką psychologa i być w procesie terapeutycznym.
Po drugie - "wyszukiwanie" na własną rękę dodatkowych objawów, do już zdiagnozowanych zaburzeń może jedynie nasilać dotychczasowe trudnosci. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do postanowionej diagnozy, jedynie rozmowa z lekarzem prowadzącym pozwoli wyjaśnić je trafnie i w odniesieniu do Pani przypadku (pisanie na portalu bez znajomości pani historii choroby jest jedynie gdybaniem). Pozdrawiam.