Jak odróżnić infekcje żłobkowe od astmy wczesnodziecięcej?

Jak odróżnić infekcje żłobkowe od astmy wczesnodziecięcej ? Moja córka ma 2 lata , chodzi do złobka i od pażdziernika zaczyna się kaszel nocny , po 3 godzinach od zaśnięcia budzi sie i sucho kaszle(aż do wymiotów flegmą)... a w dzień dziecko od czasu do czasu zakaszle i nie wygląda na chore, bawi się normalnie.

Milena Lubowicz

W tym wieku trudno jest zdiagnozować astmę ze względu na brak możliwości wykonania niektórych badań. Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę porozmawiać z pediatrą, który oceni czy konieczna jest wizyta u alergologa.
Pozdrawiam