Jak odróżnić miesiączkę od plamienia?

Witam, jak odróżnić miesiączke od plamienia? Czy możliwe jest zeby plamienie wystapilo 2 razy w terminach na które przypadala miesiaczka? Czy 3 testy ciazowe z wynikiem negatywnym mogly mnie oklamac- dodam że ostatni pre-test zrobiony zostal po 2 miesiacach od zblizenia (bez wytrysku w pochwie). Brak objawów jedynie ostatnie 2 dni ból glowy jak na zatoki i wydaje mi sie ze powiekszyly sie piersi. Pomocy :(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji można wykluczyć ciążę. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.