Jak odróżnić stres od objawów schizofrenii?

Witam. Nie bede sie przedstawiac mam kilka pytan na temat wplywu stresu i objawow shisofreni? Nie moge tego dokladnie przedstawic majac 500 zakow. Ale ogulnie jeste wyzywany i gnebiony dla zabawy od dulgich miesiecy. Mam szumy w glowie, piski, niekontrolowane odruchy, pojawia sie lzawienie oczu, od niedawna odczuwam pojawiajcy sie bul w glowie, badz ogolnie ucisk. Nie wiem jak radzic sb z czyms takim moge prosic o rozmowe? Z gory dziekuje Damian.

Zależnie od diagnozy lekarz psychiatra zleci farmakoterapię (leczenie lekami) i skieruje na psychoterapię (do psychologa). Będzie tam Pan mógł szerzej i dokładnie omówić swoje trudności i doświadczenia. Psycholog udzieli wsparcia, a także pomoże nauczyć się asertywności, umiejętności stawiania granic, radzenia sobie z objawami choroby, a także odbudowania poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i pewności siebie. W trwającej relacji terapeutycznej będzie Pan miał okazję nie tylko przyjrzeć się przyczynom trudności, ale także na bieżąco mawiać ponawiające się objawy czy zaburzenia i wprowadzać zmiany. Zachęcam do poszukania pomocy specjalistów w Pana okolicy.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
Panie Damianie, takie objawy mogą mieć rózne przyczyny i moim zdaniem powinien sie Pan wybrac w pierwszej koejnosci do internisty potem do neurologa a na konu do psychologa i być może psychiatry.
Neurolog będzie tu najbardziej pożądaną osobą. Moim zdaniem trzeba bliżej przyjżeć sie Pana głowie i wykluczyć prawdziwe choroby zanim zacznie sie Pan leczyc pychiatrycznie. W razie czego prosze sie wybrac do pchologa ktory Pana odpowiednio pokieruje.
Trzymam kciuki za pomyślną diagnozę.
Pozdrawiam!