Jak odstawić lek Alprox?

Witam od prawie 5lat zazywam alprox na nerwicę Max dawka 0.5mg dodam że czasem w weekend spożywam alkohol Chciałabym te leki odstawić ale nie wiem jak ?i zapytać jakie badanie kontrolne wykonywać żeby dowiedzieć się czy leki te tak długo zażywanie nie usxkodzily mi jakiegoś narządu Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z psychiatrą lub lekarzem rodiznnym. Proces odstawiania benzodiazepin jest długi i wymaga cierpliwości i zrozumienia ze strony pacjenta, a polega na stopniowym zmniejszaniu dawki leku i oddziaływaniu psychologicznym oraz łaodzeniu objawów odstawiennych. Jeżeli chodzi o badania to nie ma konieczności rutynowego ich wykonywania, a wystarczą podstawowe badania biochemiczne i morfologia krwi.