Jak odstawić lek Citronil?

witam mam 36 lat chciałabym bardzo prosic o pomoc jak odstawic lek citronil 20 mg dodam ze przyjmuje go systematysznie od 5 miesiecy 1 tabletka dziennie przyjmuje go na nerwice lekkowa , dodam ze czuje sie dobrze i jestem gotowa na odstawienie leku mam problem z wizyta u lekarza długi termin a na prywatna wizyte mnie nie stac bardzo prosze o porade i pomoc z góry bardzo panstwu dziekuje za pomoc

Witam,

nie należy przerywać zażywania leku, bez konsultacji z lekarzem. To on powinien po rozmowie z Panią zaplanować zejście z leku - zalecane jest stopniowe zmniejszanie dawki przez kilka tygodni.

Z pewnością nie należy przerywać nagle, gdyż pojawią się wtedy objawy odstawienia, do których zalicza się: zawroty głowy (niestabilność lub utrata równowagi), wrażenie kłucia i mrowienia, wrażenie pieczenia i (rzadziej) wrażenie przeszycia prądem, również w głowie, zaburzenia snu (intensywne marzenia senne, koszmary, bezsenność), lęk, bóle głowy, nudności, pocenie się (w tym poty nocne), niepokój lub pobudzenie, drżenie, uczucie splątania lub dezorientacji, uczucie wzruszenia lub rozdrażnienia, biegunka (rozwolnienie), zaburzenia widzenia, kołatanie serca (mocne bicie serca). Objawy te mogą pojawić się w łagodnej formie i ustąpić w ciągu dwóch tygodni, jeśli jednak ich przebieg będzie ciężki, niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem, który może wtedy zalecić ponowne przyjmowanie tabletek i wolniejsze ich odstawianie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel