Jak odstawić lek Seroxat?

Lekarz psychiatra zadecydował o zmianie leku z seroxat 30mg na efectin 75. Niestety nie pamietam jak mam zrobić przejście czy po prostu z dnia na dzień czy wycofać się stopniowo zmniejszając dawkę i dopiero zastosować efectin.

Witam! Można to zrobić na tzw. "zakładkę". Połowa dawki stosowanej do tej pory Seroxatu i równocześnie połowa zaleconej dawki Efectinu przez tydzień. Potem przejście na lek docelowy. Powodzenia W. Łuczkowski.