Jak odstawić lek uspokajający, jeśli zażywam go od roku?

Jak odstawić benzodiazepinę o przedłużonym działaniu? Biorę 1 tabletkę dziennie od roku.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Z reguły zaleca się zmniejszanie dawki o ok. 20% co 1-2 tygodnie do całkowitego odstawienia.
Decyzję o ewntualnym odstawieniu leku i jego tempie należy uzgodnić z lekarzem prowadzącym.
Lekarz może zaproponowac inne leki uspokajające, które nie uzależniają i pomogą złagodzić objawy abstynencyjne.

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/leki-uspokajajace-i-uzaleznienie-od-nich

Serdecznie pozdrawiam.