Jak odstawić leki, od których jestem uzależniona?

witam od 3 lat codzien biore alprox w dawce ,025 rano i ,025 wieczorem jestem juz uzalezniona a czuje ze lek juz tak na mnie nie dziala co moge zrobic by odstawic alprox jestem uzalezniona boje sie ze po odstawieniu moge dostac padaczki albo ze objawy zlego samopoczucia powroca z dwojona sila lekarz kazal powoli odstawiac mi alprox jednak sie boje z gory dziekuje za odpowiedz

Znam wiele osób, które odstawiały benzodiazepiny (bo alprox to lek z tej właśnie grupy). Nikt z nich nie dostał napadu padaczki, natomiast dość często zdarza się przejściowe zwiększenie niepokoju.

Tak jak powiedział Pani lekarz - lek odstawia się powoli, stopniowo zmniejszając dawkę. Najlepiej wypytać swojego lekarza jak długo trwało będzie odstawianie leku oraz czego może się Pani w tym czasie spodziewać.

Pozdrawiam!

Przede wszystkim należy zadać pytanie, z jakiego powodu bieże Pani alprox. Przypuszczam, że tłem są zaburzenia na tle depresyjnym lub nerwicowym. Alprox jednak nie jest lekarstwem na te zaburzenia, a jedynie doraźnym środkiem uspokajającym. Dlatego potrzebne jest, aby została Pani najpierw rzetelnie zdiagnozowana przez doświadczonego lekarza psychiatrę, który zajmie się farmakologicznym wymiarem Pani leczenia. Oprócz tego, niezbędna jest psychoterapia u specjalisty, który ma odpowiednie kwalifikacje, aby przepracować z Panią cały kontekst (w tym źródła) zaburzenia. Polecam nurt psychodynamiczny.
Poleganie jedynie na alproxie, to jak leczenie migren tylko za pomocą środków przeciwbólowych, bez głębszej diagnostyki. Potrzeby jest rzetelny specjalista w zakresie zdrowia psychicznego.