Jak odstawić leki psychiatryczne?

Dzień dobry, Ostatnio przeżyłam stres, psychiatra zalecił mi branie Aposerty (1 tabletka) i na noc Trittico 1 tabletka. Biorę je dwa tygodnie i przeżywam katastrofę- nie mogę normalnie funkcjonować, wymiotuje, boli mnie serce, głowa, cała się trzęse, nie jestem w stanie spać. Czy mogę odstawić leki z dnia na dzień? Nie jestem w stanie pracowac ani się uczyć. Jednak uważam, że w tym przypadku psychoterapia byłaby lepsza i nie powinnam brać tych leków. Lekarz na urlopie (ferie) i nie mam jak się z nim skontaktować.

Witam,

niestety będzie mi trudno udzielić odpowiedzi na Pani pytanie- nie napisała Pani dawek zażywanych leków (ApoSerta występuje w tabletkach 50 i 100 mg, trittico 75 i 150 mg). Zakładam, że są to początkowe małe dawki- wymienone przez Pani objawy niepożądane mogą wiązać się z reakcjami, które występują na początku leczenia (pierwsze 2 tygodnie) i powinny ustąpić wraz z rozwinięciem się działania terapeutycznego leków.
Proponowałbym przejściowo zmniejszyć dawkę ApoSerty do 1/2 tabl a po uzyskaniu dobrej tolerancji ponowić próbę zażywania po całej tabletce.
Warto by było może skontaktować się z lekarzem, który również przyjmuje w danej poradni i zastępuje psychiatrę będącego na urlopie (jeśli jest taka możliwość).

pozdrawiam
Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Nie wiem a jakich dawkach przyjmuje Pani zalecone leki p/depresyjne, ale zmniejszając ich dawki w ciągu kilku dni można je odstawić. Prawdopodobnie "załapała" się Pani na działanie niepożądane, bez uzyskania jeszcze działania leczniczego. Proszę zdecydować się na psychoterapię.
Powodzenia
W. Łuczkowski.