Jak odstawić Lexotan?

Biorę Lexotan 3 mg na noc. Nie mam depresji tylko problemy ze snem. Lek ten biorę już od kilkunastu lat. zaczynałam od najniższej dawki dochodzàc do 3 mg. Chciałabym przestać brać ten lek, ale nie wiem jak. Czy wystarczy schodzenie z dawki? Będzie to bardzo trudne, bo już próbowałam i miałam nieprzyjemne objawy w nocy tj. Bezsenność, kołatanie serca, drżenie mięśni, niepokój. Co robić ?

Witam, lek należy odstawiać stopniowo, pod kontrolą lekarza. Nie należy gwałtownie przerywać stosowania leku. W wyniku takiego działania może dochodzić do wystąpienia takiej sytuacji, w której objawy, które były przyczyną zastosowania preparatu, wracają ze wzmożonym nasileniem.
Proszę umówić się na wizytę u lekarza.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka