Jak odstawić napoje energetyczne w młodym wieku?

Witam. Otóż prowadzę bardzo niezdrowy tryb życia. Zacznę od tego, że od długiego czasu (prawie 6lat) wypijam 1-2 puszkę napojów energetycznych. Do tego gdzieś od 2 lat wypijam 2l pepsi dziennie (4-5 dni w tyg to norma). Wypalam paczkę papierosów dziennie, a zdarza się, że półtorej. Czuje się kompletnie "zamulony", bez energii i mam olbrzymie problemy z koncentracją oraz ze snem. Mój organizm jest mocno uzależniony od kofeiny i nikotyny za czym idzie szereg skutków ubocznych. Moje pytanie to jak się od tego uwolnić ? Stopniowe ograniczanie tego "syfu" czy jednak próba całkowitego odcięcia się od szkodliwych nawyków ? (Z silną wolą u mnie średnio). Jakie badania wykonać aby sprawdzić stan organizmu i jakie są zalecenia w walce z uzależnieniem od kofeiny i papierosów. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Ucieszyło mnie to, ze jest Pan świadomy siebie oraz konsekwencji swojego "niezdrowego trybu życia".

Proszę nie czekać, zachęcam do konsultacji diagnostycznej oraz podjęcia terapii w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.
Podczas procesu terapeutycznego nabędzie Pan umiejętności samoobserwacji oraz samopomocy, celem skutecznej zmiany dotychczasowych/zautomatyzowanych nawyków.

Serdeczności oraz powodzenia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowny Panie,

u wielu osób stopniowe odstawianie substancji takich jak kofeina i nikotyna przynosi lepsze efekty niż próba nagłej całkowitej zmiany dotychczasowego sposobu funkcjonowania. Czasem jednak warto sięgnąć po pomoc specjalisty. Dlatego też zachęcam Pana do konsultacji u psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/