Jak odstawić paroksetynę?

ODSTAWIENIE PAROKSETYNY Wszedzie na forach piszą, że paroksetyny nie da sie odstawić. Czy Państwa pacjęci odstawiali ten lek po ok 4 latach i wiecej z sukcesem? Odstawiałam ją na 2,5 miesiaca, po czym wróciłam ze względu na cięższą sytuacje i będę chciała ponownie podejść do odstawiania, ale bardzo mnie zmartwiły opinie odnośnie wyżej wymienionego problemu z odstawieniem,

Witam,

nie zgadzam się z opinia, że paroksetyny nie da się odstawić- u moich pacjentów odstawiałem ją wielokrotnie z powodzeniem.
Faktem jest, że ten lek należy odstawiać wolniej, niż w przypadku innych leków, gdyż dość często występują objawy dyskontynuacji (nie mylić z objawami odstawiennymi). Odstawienie powinno trwać kilka tygodni a ostatnie dawki to nawet 2,5 mg (1/4 tabl) w końcowej fazie odstawiania.
Inna sprawą jest to, że objawy nerwicowe dość często mają przewlekły charakter- i gdy odstawia się lek objawy zaburzenia podstawowego się nasilają (np. ze względu na cięższą sytuację).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Leki z grupy SSRI odstawiamy stopniowo, tzn. jeżeli bierzemy do tej pory 20 mg, to przez 2 tygodnie przyjmujemy 1/2 tabl. czyli 10 mg, następnie 1/2 tabl. co drugi dzień (6 razy) i odstawić. Niech Pani nie czyta o tzw. rewelacjach na forum - większość to bzdura!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.