Jak oduczyć 10-miesięczne dziecko od karmienia piersią w nocy?

Witam, moja 10-miesięczna córka budzi się w nocy mniej więcej co 2 godz., czasami nawet z płaczem. Staram się ją ukołysać na rękach, ale ona nie ustępuje, więc daję jej pierś. Ona trochę podje i zasypia przy piersi, i tak jest co noc. Podkreślę, że o butelce nawet nie ma mowy, a także powiem, że w dzień piersi nie dostaje - je wszystko z łyżeczki, nawet pije z łyżeczki.

Proszę o radę. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Dziecko ma instynkt samozachowawczy - jeśli jest zdrowe, z pewnością się nie zagłodzi i prędzej czy później łaskawszym okiem spojrzy na butelkę. Jednak karmienie butelką nie jest jedyną możliwością. Jeśli maleństwo lubi jeść łyżeczką, może warto spóbować podać mu w nocy kaszkę łyżeczką i dać do popicia wodę w kubeczku.

Podawanie piersi w opisanej przez Panią sytuacji, jest zgodą na pewnego rodzaju szantaż. Maleństwo prawdopodobnie nie traktuje piersi jako sposobu uzyskania pokarmu, ale jako smoczek.

Pozdrawiam i życzę dużo konsekwencji oraz wytrwałości.