Jak oduczyć 2-letnią córeczkę jedzenia w nocy?

Witam serdczenie:) Bardzo proszę o pomoc, moja córeczka skończyła w sierpniu 2 latka i cały czas domaga sie karmienia w nocy. W ciągu dnia chodzi do żłobka i "ciocie" w żłobku nie podają córce mleka. W żłobku córka je 4 posiłki o godzinach 8:30- 9:00 śniadanie, potem 10:30 drugie śniadanie, 12;00 obiad 2-daniowy i około 15;00 podwieczorek. W domu jak przyjdzie to też zje albo zupkę albo kawałek mięska, serek, owoc, kanapeczkę do wyboru. Po kąpaniu je kolacje, a jak nie zje to dostaje całą butelkę mleka ok. 200 ml z kaszką i idzie spać tak około 20:00. W nocy potrafi mi sie 2 lub 3 razu obudzić na mleko, jak próbowałam podawać córeczce herbatkę to był straszny płacz i żebym ja mogła dalej spać to dostawała mleko również z kaszką. Córka była karmiona piersią tylko 2 miesiące ponieważ nie miałam pokarmu. Przy karmieniu butelka do 12-15 miesiąca budziła się w nocy 2 razy na karmienie. Potem przez około 2 miesiące córeczka przesypiała cała noc i znowu zaczęła się domagać karmienia w nocy, aż do dzisiaj. Bardzo proszę o radę jak mogę oduczyć córkę jedzenia w nocy, bo nie ukrywam jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Trudno powiedzieć czy dziecko budzi się w nocy z głodu czy z przyzwyczajenia? Trudno powiedzieć czy najada się w żłobku czy też nie, dlatego warto porozmawiać z paniami i  poprosić o notowanie tego co córeczka zjadła i mniej więcej w jakiej ilości.

Ważne jest to o tyle, że zupełnie zmienia to podejście do problemu: jeśli dziecko wybudza się z głodu konieczne jest uzupełnianie diety w ciągu dnia w niezbędne kalorie i może dokarmianie mlekiem, jeśli natomiast maluszek budzi się z przyzwyczajenia to konieczne będzie spotkanie z terapeutą behawioralnym lub psychologiem dziecięcym w celu podjęcia " terapii", zmniejszając liczbę pobudek  nocnych, aż do ich ustania. W każdym z obydwu przypadków warto zasięgnąć porady pediatry czy dziecko ma prawidłową masę ciała, dobrze się rozwija i ma prawidłowe wyniki morfologii.

Pozdrawiam