Jak oduczyć 5-miesięczne dziecko wybudzania się w nocy?

Chciałabym oduczyć swoje dziecko budzenia w nocy. Agata skończyła 5 miesięcy, je obiadki, deserki. Kaszki niewiele zjada na noc. Mm w ciągu doby wypija ok 500-650ml. Więcej na noc. W nocy staram się już od ok 2 tyg nie dawać mleka, budzi sie ok 1-2 i chce się bawić, zasypia po ok 5-20 min. Potem ok 3-4 i jak się budzi ok 5-6 to daje jej mleko, ale średnio ma ochotę jeść. Skoro nie jest już głodna w nocy to dlaczego się budzi, ma płytki sen. Zębów jeszcze nie widać,nie ślini się itd.

Milena Lubowicz

Dzieci 5-miesięczne rzadko przesypiają całe noce i myślę, że na siłę jej Pani nie nauczy. Generalnie niemowlęta do pół roku jeszcze w nocy powinny jeść. Także proszę spokojnie do tego podejść, może na razie podawać 1 butelkę w nocy, o stałej porze, żeby stopniowo wyeliminować budzenia nie związane z karmieniem. Poza tym gdy dziecko się przebudzi nie mówić do niego, nie zapalać dużego światła, nie bawić się, żeby się nauczyło rozróżniać dzień od nocy. Na pewno potrzeba do tego wiele cierpliwości i uporu.
Pozdrawiam