Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy? Co robić?

Witam. Moja sześciomiesięczna córka budzi się często w nocy. Kąpię ją o 18, a ok. 19 idzie spać, jedząc butelkę z kaszką. Wieczorem ok. 23 się budzi i później nawet co 2 godziny. Więc daję jej herbatkę uspokajającą do picia i mleko. Może jest to tym spowodowane, że w dzień nie chce za bardzo jeść, a w nocy nadrabia. Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam robić. Gdy była mniejsza, przesypiała całe noce. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Witam;)

Dziecko w zależności o indywidualnych cech, różnie realizuje swoje potrzeby: jedzenia, snu, zabawy i inne. Pani córeczka budzi się w nocy na jedzenie i jest to normalne zachowanie, choć zapewne uciążliwe. Zachęcam do uzbrojenia się w cierpliwość, odsypiania w miarę możliwości zarwanych nocy oraz uświadomienia sobie, że dziecko jeszcze długo będzie absorbować swoją obecnością i domagać się realizacji swoich potrzeb;)

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy