Jak oduczyć jedzenia w nocy 7-miesięczne niemowlę?

Mam 7-miesięcznego synka, od kilku dni staram się go oduczyć w nocy jedzenia mleka sztucznego, nie podaję mu nic oprócz wody, choć nie jest to lekkie, bo strasznie krzyczy i się denerwuje. W dzień je już wszystko, z rana o godzinie 6, 7 podaję mu mleko, potem ma drzemkę, jak wstaje to podaję mu zupkę lub obiadek, czasmi duży słoiczek, a czasmi mały, ale to wtedy daję mu jeszcze owoce; potem znowu śpi i jak wstaje daję mu mleko, dużo nie wypija, ewentualnie owoce. O godzinie 18 jest kąpany, potem dostaje kaszkę na mleku modyfikowanym łyżeczką i zasypia około 20. W nocy się budzi około 3.00, wtedy go biorę na recę, staram się go uspokoić, daję mu wody.

Mały ma już dwa ząbki, więc słyszałam, że nie wolno karmić mlekiem w nocy. Nie jest to łatwe, bo mały czasmi nawet jak był karmiony nie dopijał mleka całego, wypił 40 ml i czasami wstawał dwa razy w nocy, czasmi raz. Miał już też tak, że przesypiał noc od 20 do 7 rano bez problemu, ale potem się to skończyło. Myślę, że dobrze robię i że moja wytrwałość zostanie wynagrodzona tym, że mój Kubuś zacznie przesypiać całe noce. Teraz jeszcze ząbkuje, bo będą mu wychodzić kolejne ząbki, więc może te jego krzyki spowodowane są tym, ale do końca nie jestem pewna czy jest głodny, czy to te ząbki.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł. Przede wszystkim, jeśli dziecko nie ma nadwagi i pediatra nie zalecił ograniczenia jedzenia, to nie powinno się odmawiać dziecku jedzenia na żądanie. Proszę karmić maluszka i pozwalać pić mleko z butelki w nocy. Warto wprowadzać powoli i stopniowo nowe naczynia, z których dziecko może pić w ciągu dnia: kubek niekapek, kubek, można podawać soczki, herbatkę, także łyżeczką.

Pozdrawiam