Jak oduczyć malucha jedzenia w nocy?

Mojego synka karmiłam piersią do 8-go miesiąca i od dwóch tygodni karmię go butelka. Jednak maluszek ma dziwne pory karmienia i chciałabym go przestawić na inną porę. Jego karmienie wygląda tak: 6.00 mleczko 150ml, potem nie chce nic jeść aż do 12.00, pije znowu mleko 90ml albo i wcale i zasypia na ok 2h; 14.00 obiadek ze słoiczka 16.00; mleczko 90-150ml; 18.00 deserek (ale zjada tylko pół słoiczka); 20.00 mleczko 150ml; 24.00 mleczko 150ml; 4.00 mleko z piersi. Jak karmiłam go piersią to w nocy jadł co 2h i myślałam że jak zacznę go karmić mlekiem modyfikowanym, to naje się bardziej i będzie przesypiać całą noc albo tylko raz się obudzi na jedzonko. Dodam, że nie podaję mu mleka z kaszką, tylko samo mleko. Myślę, że może synek nadrabia w nocy jedzenie, bo w ciągu dnia robi sobie 6h przerwę (czasami i dłuższą). Czy jest to normalne u takich maluszków, że przestawiają sobie dzień z nocą i jak to zrobić, by jadł w dzień, a w nocy spał?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Maluszek może budzić się  jeszcze w nocy i jeść na tzw. żądanie, zwłaszcza, że nie potrafi jeszcze mówić i sygnalizuje swoją potrzebę właśnie w taki sposób:) Zachęcam do wprowadzania większej ilości stałych pokarmów w ciągu dnia i zachęcanie malucha do jedzenia łyżką:) Warto włączyć do diety np. mus z jabłek, ziemniaków, brokułów, mięso z indyka, królika i cielęciny:) Proszę włączyć biszkopty, chrupki kukurydziane, chlebek (najlepiej taki, który jest pieczony na zakwasie, z ekologicznej piekarni:)

Pozdrawiam