Jak oduczyć się jedzenia słodyczy, nie mogę nad tym zapanować?

Witam Jak oduczyć się jedzenia słodyczy, nie mogę nad tym zapanować. Mam 35 lat, ważę 68kg i mam 160cm wzrostu. W tej chwili nie pracuję, zajmuję się domem i dziećmi. Poradźcie mi coś bo zaczynam się już źle czuc sama ze sobą. Dodam, że tłuszcz odkłada mi się głównie na brzuchu i wyglądam jakbym ciągle była w ciąży. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Nadmiar masy ciała może wynikać z wielu problemów, najczęściej jest to po prostu nieracjonalna dieta i brak ruchu, u niektórych osób dodatkowy problem stwarzają choroby, czy konieczność przyjmowania leków. Bardzo dobrze, że chce Pani zadbać o swoje ciało – chodzi przecież także o zdrowie. Jednak dieta jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego powinna Pani zacząć od konsultacji z dietetykiem, który wskaże popełniane przez Panią błędy żywieniowe, poprowadzi przez proces odchudzania i nauczy zdrowych nawyków. Zaprzestanie jedzenia słodyczy często nie jest proste, ale zawsze możliwe. Ważne jest odpowiednie komponowanie posiłków i regularne jedzenie, a także spożywanie węglowodanów złożonych (pełnoziarniste produkty zbożowe). Dobrym zamiennikiem są owoce, szczególnie suszone, a także wprowadzenie nowych, zdrowszych przepisów (wiele można znaleźć w internecie). Warto uświadomić sobie, że niejedzenie kupnych słodyczy nie wiąże się z całkowitej rezygnacji z deserów – jest wiele słodkich i niezwykle smacznych alternatyw.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:
Dlaczego odchudzanie znowu Ci nie wyszło?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dlaczego-odchudzanie-znowu-ci-nie-wyszlo.html?c=9